Dysponujemy własnym działem graficznym

 

 

Nasz zespół doświadczonych grafików przekłada Wasze pomysły na język graficzny. W tym miejscu rozpoczyna się praca z kolorami i plikami graficznymi, które będą użyte. Właściwie przygotowany plik stanowi punkt wyjścia do każdego rodzaju nadruku.

 

 

 

 

Warto przyłożyć się do tego etapu, bo od jakości pliku zależy końcowy wygląd nadruku. Wyróżniamy dwa rodzaje grafik – wektorową i rastrową. Główną zaletą grafiki wektorowej jest możliwość skalowania, co oznacza, że projekt można powiększać do dowolnego rozmiaru bez utraty jakości. W grafice wektorowej bez problemu nadamy także kolory. Bitmapa, czyli grafika rastrowa nie ma takiej możliwości. Możemy spróbować zmienić ją na wektory(dokonać wektoryzacji) i wtedy pracować na krzywych.

 

 

 

 

Zamiana grafiki na tzw. krzywe zrobi z projektu pełnowartościowy plik wektorowy z możliwością nadania mu konkretnych kolorów i skalowania do wielkości produktu. Procesem odwrotnym do wektoryzacji jest rasteryzacja grafiki. Jest to zapisanie pliku wektorowego jako tak zwany jpg, tj przekształcenie go w mapę bitową.