Krojownia

 

 

Krojownia to bardzo istotny dział. Przekazujemy tu szablony z pełnym opisem wszelkich szczegółów dotyczących przygotowywanego wzoru. Dobór materiałów to bardzo ważny element produkcji. Certyfikowane dzianiny i tkaniny z odpowiednimi funkcjami muszą być  dopasowane do każdej dyscypliny sportu czy przeznaczenia produktu. Łączenie materiałów przy opisywaniu kolekcji odzieży, aby produkt zachwycił klienta nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Często na dalszym kroku – odszyciu prototypów – okazuje się, że trzeba go zmienić. Jednak własna krojownia daje możliwość pełnej kontroli na pierwszych krokach produkcji i wyeliminowania wielu błędów.

 

 

Certyfikowane dzianiny i tkaniny z odpowiednimi funkcjami
są dopasowane do każdej dyscypliny sportu i przeznaczenia produktu.

 

 

Dział krojowni wyposażony jest w małe noże krojcze tarczowe, duże tarczowe, krawieckie pionowe oraz nóż termiczny. Posiadamy także odkrawacz automatyczny do przygotowywania pojedynczych paneli. Rozkładanie materiały wymaga sporo miejsca i my jesteśmy na to w pełni przygotowani. Wycinamy warstwowo, a także pojedyncze elementy do mniejszych zamówień lub składających się z różnych materiałów.

Nasi doświadczeni krojczy umiejętnie planują wykrajanie, tak żeby było jak najmniej odpadów i jak najbardziej materiał został wykorzystany. Nie zawsze się to uda, gdyż najważniejsze jest ułożenie elementów produktu tak, aby materiał odpowiednio pracował w danym produkcie.

 

Oprócz krojenia w tym dziale odbywa się kompletowanie, ponieważ na szwalnię muszą trafić odpowiednio połączone w paczki elementy produktów. Wydawałoby się, że dla wszystkich rodzajów odzieży elementy są jednakowo łączone, a co za tym idzie proces szycia zaczyna się od tej samej czynności. Jednak nie – w zależności od tego czy będą kieszenie, suwaki, ozdobne ściegi czy też taśmy, pierwsza operacja szycia jest różna dla produktów. To wskazuje na sposób kompletowania danej odzieży.